Sme presvedčení, že kvalitné vzdelávanie stojí na výnimočných učiteľoch, ktorí majú záujem a chuť neustále sa zlepšovať a meniť tak aj svoje hodiny a svet k lepšiemu. Preto tvoríme inšpiratívnu komunitu učiteľov, ktorí neúnavne hľadajú nové spôsoby, ako učiť inovatívne, atraktívne a zážitkovo. Mottom 6. ročníka programu Školy, ktoré menia svet preto je:

Prečo je dôležité neustále sa učiť a ako v tom učiteľom pomáha účasť v programe Školy, ktoré menia svet? Pozrite si nasledujúce video a zistite viac:

Čo je cieľom programu? 

Dvojročný tréningovo-mentoringový program Školy, ktoré menia svet je určený predovšetkým  pre učiteľov a učiteľky spoločenskovedných predmetov na akdekoľvek na Slovensku, ktorý sa zameriava na profesionálny rozvoj pedagógov a na rozvoj občianskych a životných kompetencií ich žiakov a žiačok.
Prostredníctvom zavádzania zážitkových a interaktívnych metód a kreatívnych prvkov zábavného neformálneho vzdelávania do výučby tradičných predmetov podnecuje u žiakov a žiačok kritické myslenie, myslenie v kontexte a v súvislostiach, mediálnu gramotnosť, demokratické zmýšľanie, morálne hodnoty, empatiu, dobrovoľnícke aktivity, občiansku angažovanosť a zodpovednosť.

Viac informácií o programe nájdete na www.skms.sk.

Prečo sa do programu zapojiť?

Ako sa prihlásiť? 

Prihlasovanie do 6. ročníka programu Školy, ktoré menia svet je uzatvorené. Všetkým prihláseným školám ďakujeme.

O výsledku a výbere škôl, ktoré sa do programu v školskom roku 2021/2022 zapoja, vás budeme informovať najneskôr do 1. júna 2021.

Zaujal vás program, ale aktuálne nemáte možnosť zapojiť sa?

Nezúfajte, máme pre vás riešenie – pozrite si naše vzdelávania na mieru pre celé pedagogické zbory, žiacke školské rady a komunitu rodičov vašej školy, ktoré zrealizujeme priamo na vašej škole a v termíne, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Zostaňme v kontakte! Dostávajte novinky o programe Školy, ktoré menia svet priamo do vašej e-mailovej schránky. Stačí sa prihlásiť na odber nášho newslettera: 

Prihlásiť sa k odberu noviniek

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať na info@skolyktoremeniasvet.sk.