Vydali sme novú metodickú príručku na občiansku náuku, mediálnu a etickú výchovu pre ZŠ a SŠ. Stiahnite si ju bezplatne aj pre Vašu školu!

Na 83 stranách ponúka 41 originálnych aktivít rozvíjajúcich občianske povedomie o fungovaní štátu, kritické myslenie, mediálnu gramotnosť, toleranciu a ohľaduplnosť u žiakov a žiačok ZŠ a SŠ.

Metodickú príručku zostavil autorský tím v zložení Erich Mistrík (odborný garant, vysokoškolský pedagóg a riaditeľ Ústavu humanitných štúdií Pedagogickej fakulty UK), Dávid Králik (bývalý učiteľ, mentor a tréner, Individuálny rozvojový program učiteľa (IRPU), LEAF), Filip Struhárik (novinár a odborník na sociálne médiá, Denník N), Paul Kindji (stredoškolský učiteľ a mentor stredoškolákov, Gymnázium Jura Hronca) a tím IPAO. Konzultantmi príručky boli Elena Gallová Kriglerová (výskumníčka a riaditeľka Centra pre výskum etnicity a kultúry) a Martin Kríž (stredoškolský učiteľ, programový manažér, Indícia).

Je praktickou a inšpiratívnou pomôckou pre učiteľov a učiteľky spoločenskovedných predmetov, ktorí túžia učiť zážitkovo, pútavo a účinne. Okrem námetov na vyučovanie ponúka aj aktivity mimo vyučovania či dlhodobé aktivity. V prípade akýchkoľvek otázok alebo problémov nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme.

Stiahnuť si ju môžete bezplatne na tomto linku.

Tlač metodických príručiek pre učiteľov a učiteľky dvadsiatky škôl, ktoré menia svet umožnil náš partner Anwell – Viac ako len tlačďakujeme!