• Pri viacerých úspešných iniciatívach sa v minulosti ukázalo, že najdôležitejším faktorom úspechu nie sú peniaze, ale skôr vášeň pre dosiahnutie cieľa a dobrá stratégia. Príkladom takéhoto prípadu je študentská iniciatíva Fairosene alebo aj Ukončenie oslobodenia od dane z leteckého paliva v Európe pre domáce a vnútroeurópske lety.
  • Organizátormi bola v tomto prípade skupina vysokoškolských študentov, ktorým sa podarilo presadiť svoju myšlienku až do balíčku Európskej komisie Fit for 55. V ňom predstavila EK plán na zníženie emisií skleníkových plynov o 55 % do roku 2030. 
  • Stalo sa tak napriek tomu, že skupina vyzbierala len 75 000 podpisov. Študentom sa totiž podarilo vytvoriť veľkú sieť dobrovoľníkov a spojili sa tiež s viacerými veľkými organizáciami. Zúčastnili sa takisto vtedajších klimatických pochodov, demonštrácie pred Európskym parlamentom či mítingov s europoslancami. 
  • Dokázali tak prepojiť dôležitú myšlienku s veľkým množstvom európskych občanov. Európske inštitúcie následne vyhodnotili, že si ich hlas jednoducho musia vypočuť. 

Viac informácií nájdete v tomto článku, ktorého autorom je jeden zo zástupcov iniciatívy Fairosene.