V októbri 2017 sme vydali novú metodickú príručku na občiansku náuku, mediálnu a etickú výchovu pre ZŠ a SŠ. Príručka je praktickou a inšpiratívnou pomôckou pre učiteľov a učiteľky spoločenskovedných predmetov, ktorí túžia učiť zážitkovo, pútavo a účinne. Okrem námetov na vyučovanie ponúka aj aktivity mimo vyučovania či dlhodobé aktivity.

V príručke nájdete 41 originálnych aktivít, ktoré vytvoril autorský tím v zložení Erich Mistrík (odborný garant, vysokoškolský pedagóg a riaditeľ Ústavu humanitných štúdií Pedagogickej fakulty UK), Dávid Králik (učiteľ, mentor a tréner, Individuálny rozvojový program učiteľa (IRPU), LEAF), Filip Struhárik (novinár a odborník na sociálne médiá, Denník N), Paul Kindji (stredoškolský učiteľ a mentor stredoškolákov, Gymnázium Jura Hronca) a tím IPAO. Konzultantmi príručky boli Elena Gallová Kriglerová (výskumníčka a riaditeľka Centra pre výskum etnicity a kultúry) a Martin Kríž (stredoškolský učiteľ, programový manažér, Indícia).

Príručku si môžete prezrieť nižšie a bezplatne stiahnuť TU.

Zo spätnej väzby, ktorú nám na metodickú príručku zasielate, vyberáme:

“Milí autori, veľká vďaka a potešili ste všetky občiankarské učiteľské duše a srdcia. Nech sa vám darí, ste super.”

„Odporúčam, je výborná.“

„Gratulujem. Akože toto je skutočne vynikajúci počin, ďakujem autorom a celému tímu.“

„Ja milujem tieto príručky a dokážem ich využiť naozaj kdekoľvek. Zaslúžili by ste si medailu!“

„Ďakujem, ako budúca učiteľka určite využijem.“

„Skvelé!“

Ďakujeme za Vašu priazeň a tešíme sa, že ste si našu metodickú príručku obľúbili!

Vznik metodickej príručky by nebol možný bez podpory nášho partnera, Nadácie ESET. Tlač metodických príručiek umožnil Anwell tlač a kopírovanie. Ďakujeme!