Project Description

Sme presvedčení, že kvalitné vzdelávanie stojí na výnimočných učiteľoch, ktorí majú záujem a chuť neustále sa zlepšovať a meniť tak aj svoje hodiny a svet k lepšiemu. Preto tvoríme inšpiratívnu komunitu učiteľov, ktorí neúnavne hľadajú nové spôsoby, ako učiť inovatívne, atraktívne a zážitkovo. Mottom 6. ročníka programu preto je:

Prečo je dôležité neustále sa učiť a ako v tom učiteľom pomáha účasť v programe Školy, ktoré menia svet? Pozrite si nasledujúce video a zistite viac:

Čo je cieľom programu?

Dvojročný tréningovo-mentoringový program Školy, ktoré menia svet je určený predovšetkým pre učiteľov a učiteľky spoločenskovedných predmetov na ZŠ a SŠ kdekoľvek na Slovensku, ktorý sa zameriava na profesionálny rozvoj pedagógov a na rozvoj občianskych a životných kompetencií a zručností ich žiakov a žiačok.

Prostredníctvom zavádzania zážitkových a interaktívnych metód a kreatívnych prvkov zábavného neformálneho vzdelávania do výučby tradičných predmetov podnecuje u žiakov a žiačok kritické myslenie, myslenie v kontexte a v súvislostiach, mediálnu gramotnosť, demokratické zmýšľanie, morálne hodnoty, empatiu, dobrovoľnícke aktivity, občiansku angažovanosť a zodpovednosť. Počas série zážitkových tréningov vedených skúsenými lektormi a expertmi na rozvoj kritického myslenia a mediálnej gramotnosti, riešenie konfliktov, motivácie žiakov i kolegov, prevenciu vyhorenia, gamifikáciu, inklúziu či prepájanie predmetov účastníci na vlastnej koži zažívajú inovatívne formy vzdelávania, čím zavádzajú nové prvky vo svojej pedagogickej praxi prirodzenejšie a jednoduchšie.

Ako sa prihlásiť?

Prihlasovanie do 6. ročníka programu Školy, ktoré menia svet je uzatvorené. Všetkým prihláseným školám ďakujeme.

Najbližšie budú brány do programu Školy, ktoré menia svet opäť otvorené v marci 2022.

Zostaňme v kontakte! Dostávajte novinky o programe Školy, ktoré menia svet priamo do vašej e-mailovej schránky. Stačí sa prihlásiť na odber nášho newslettera: 

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Váhate, či je program určený práve pre vás?

Do programu sa prihlasujú štátne, súkromné aj cirkevné školy, základné školy, gymnáziá, stredné odborné školy, stredné priemyselné školy, spojené školy, špeciálne či internátne školy, a tak tvoria jednu z najpestrejších a najrozmanitejších školských komunít na Slovensku.

Sme hrdí, že aktuálne spájame 170+ účastníkov zo 60+ škôl, ktorí pracujú
s0 17 300+ žiakmi, ktorí spoločne menia svet po celom Slovensku.

Pozrite sa, kde všade sa naše výnimočné školy nachádzajú či nájdite školy vo Vašom okolí:

Zaujal vás program, ale nevyhovuje vám táto alternatíva?

Nezúfajte, máme pre vás riešenie – pozrite si ďalšie možnosti vzdelávania na mieru pre celé pedagogické zbory, žiacke školské rady a komunitu rodičov vašej školy, ktoré zrealizujeme priamo na vašej škole a v termíne, ktorý vám bude najviac vyhovovať.